Pradžia 112 Pranešimai Telefoniniai sukčiai močiutei neleido atsitokėti

Telefoniniai sukčiai močiutei neleido atsitokėti

1995
0

namai 1621

„Žmogau, kai paskambins tau nepažįstamasis telefonu ir išgąsdins, kad artimiesiems nutiko nelaimė, padėk ragelį… Ir tada paskambink savo artimiausiam žmogui,“ – norėtųsi tai pasakyti kiekvienam sutiktam garbaus amžiaus piliečiui. Ir tikrai pasakome, bet sukčiai vis suranda aukų, iš kurių išvilioja tūkstančius, skrupulingai mėnesių mėnesiais kuptus, atsisakant skanesnio kąsnio, atidėtus paskutiniajai kelionei…

Sukčiai aktyvių atakų ir patiklių ukmergiškių paieškų ėmėsi jau penktadienį. Policija sulaukė gyventojų pranešimų, kad jiems ar jų artimiesiems paskambino sukčiai. Sekmadienį pagaliau užkibo… Skambučio į laidinį telefoną 86-erių metų Ukmergės miesto gyventoja sulaukė jau po pietų, apie 14 val. 10 min. Skambino moteris, kuri prisistatė esanti brolio dukra. Skambinusioji ėmė pasakoti tipišką istoriją: ji guodėsi, kad eidama laiptais pargriuvo ir griūdama sužalojo mažametį vaiką, kuriam reikalinga skubi operacija. Močiutės prašė gelbėti ir duoti pinigų. Dar bekalbant telefonu, suskambo durų skambutis. Nespėjusi atsitokėti senolė įsileido jaunuolį į namus ir atidavė 4700 eurų. Tik šiam išėjus ji susigribo, kad reikia skambinti dukterėčiai. Netrukus giminaitė apie visa tai pranešė policijai, deja sukčių pėdsakai jau buvo atvėsę.

Policija ragina gyventojus būti apdairiais ir išmintingais, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėti pildyti jų prašymų. Reikia stengtis patiems susisiekti su artimaisiais, paklausti, ar jiems viskas gerai, arba papasakoti apie skambutį kaimynui, kitam šalia esančiam žmogui, kuris padėtų situaciją įvertinti adekvačiai. Visuomet sulaukus tokio skambučio patartina skambinti policijai bendruoju pagalbos numeriu 112. Vyresnio amžiaus žmonių artimieji taip pat turėtų reguliariai įspėti savo giminaičius apie galimus sukčių skambučius.

Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. policijos komisariato informacija

vilkmerge.lt archyvo nuotr.

 

Ankstesnis straipsnis2016 m. namų dekoro elementų TOP 10
Kitas straipsnisŠildymo sezonas dar nenutraukiamas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia