Pradžia 112 Pranešimai Sustiprintas dėmesys dviratininkams

Sustiprintas dėmesys dviratininkams

1747
5

Policija iki spalio mėnesio didesnį dėmesį skirs dviratininkams. Bus organizuojamos įvairios policinės priemonės ir akyliau kontroliuojamas dviratininkų elgesys. Kontrolė suaktyvinama, mat pastebima, jog dviratininkai dažniau pakliūva į eismo įvykius.

Lietuvoje per pirmąjį šių metų pusmetį keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviračių vairuotojais. Tai yra 24 proc. įvykių daugiau nei 2016 metais per tą patį laikotarpį. Eismo įvykiuose žuvo 5 dviračių vairuotojai (4 iš jų – šviesiuoju paros metu), dar 147 buvo sužeisti (31,3 proc. daugiau nei 2016 m. 1-ąjį pusmetį). Kaip rodo eismo įvykių analizė, didžioji dalis įvykių (apie 85 proc.), į kuriuos patenka dviračių vairuotojai, įvyksta šviesiuoju paros metu. Daugiau kaip pusės įvykių kaltininkai – būtent šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.

Šiais metais policija jau išaiškino daugiau nei 5 000 dviračių vairuotojų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių 3 500 neblaivių šių eismo dalyvių.

Ukmergės rajone šiais metais nustatyti 46 neblaivūs dviratininkai.

Artimiausiu metu bus organizuojamos policinės priemonės. Policijos pareigūnai kontroliuos dviratininkų elgesį prie pėsčiųjų perėjų, stebės ar tvarkingi dviračiai.

Primename, kad priartėjus prie perėjos dviratininkai privalo sustoti, nulipti ir tik tuomet pereiti gatvę (važiuoti per perėją yra draudžiama).

Dviračių vairuotojams (ir jų keleiviams) svarbu įsidėmėti pagrindinius Kelių eismo taisyklių reikalavimus: jie turi dėvėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, naudoti dviračio šviesos žibintus ir atšvaitus; duoti kelią pėstiesiems važiuojant kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu; laikytis saugaus atstumo laikymasis iki pėsčiųjų ar kitų transporto priemonių; važiuoti kuo arčiau dešiniojo krašto; būti ypatingai dėmesingais išvažiuojant iš šalutinio kelio (kiemo, teritorijos), iki 18 metų privaloma dėvėti šalmus; važiuoti keliais leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų (jeigu turi įstaigos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų).

Primename: Kelių eismo taisyklių reikalavimai yra ne rekomendacinio pobūdžio, bet privalomi vykdyti.

Ukmergės policijos informacija

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą