Pradžia 112 Įvykiai Širvintų grupuotė grobė kurjerius, plėšė žmones (video)

Širvintų grupuotė grobė kurjerius, plėšė žmones (video)

2990
0

Kovo 8 d. Ukmergės rajone sostinės Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su rinktinės „Aras“ kovotojais sulaikė du Širvintų rajono gyventojus – septyniolikametį ir dvidešimt dvejų metų vaikiną. Jaunuoliai buvo sulaikyti nusikaltimo vietoje ‒ čia ketino užpulti atvykusį kurjerį, surišti, apiplėšti ir laikinai pagrobti. Tačiau į nurodytą vietą vietoje kurjerio, vežusio termovizorių, atvyko specialiai Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos paruoštas pareigūnas ir „Aro“ kovotojai. Tęsdami pradėtą operaciją, Širvintose pareigūnai sulaikė ir jų bendrininką – dvidešimt trejų metų vyrą. Visi sulaikytieji uždaryti į areštinę, jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė ‒ suėmimas.

Nusikaltimų organizatorius, vadovavęs šio ir kitų nusikaltimų vykdytojams nuotoliniu būdu, buvo pasislėpęs, tačiau, pajutęs artėjančio sulaikymo neišvengiamumą, kovo 15 d. pats atvyko į policiją. Vėliau sulaikytiems Širvintų rajono gyventojams buvo pareikšti įtarimai ir dėl sausio 11 d. padaryto plėšimo. Tuomet jie interneto parduotuvėje užsisakė du termovizorius, kurių vertė apie 6 000 eurų, su prekės pristatymu per kurjerį į Ukmergės rajoną. Į nurodytą vietą atvykusiam kurjeriui įtariamieji pagrasino ginklu, jį surišo, užmovė ant galvos maišą, įsodino į mikroautobuso vidų ir, išvežę į mišką, paliko, o patys, pavogę pinigus, termovizorius ir kitas siuntas, pasišalino. Vėliau, vasario 7 d., įtariamieji Vilniaus Pilaitės rajone į gatvę išviliojo vyrą, pagal skelbimą parduodantį termovizorių, jį sumušė ir su pagrobtu daiktu pasišalino. Pareigūnai turi duomenų ir apie planuotus, tačiau nepavykusius šių įtariamųjų nusikaltimus.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai turi pagrindo manyti, kad šie asmenys galėjo padaryti ir daugiau nusikaltimų, todėl piliečių, nukentėjusių nuo šių įtariamųjų ar turinčių kitokios informacijos apie jų nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais 8 700 65377 arba 8 700 65372.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už padarytą ginkluotą plėšimą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dešimties metų.

policija.lt

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą