Pradžia 112 Įvykiai Kilpininkui nepasisekė

Kilpininkui nepasisekė

2264
0

Sausio 7 d. Ukmergės rajono aplinkos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą, kad Paliepės kaimo apylinkėse, vykstant medžioklei su varovais, buvo aptiktos dvi pastatytos kilpos žvėrims gaudyti ir pastebėtas netoliese vaikštinėjantis vietinis kaimo gyventojas.

Operatyviai atvykusiems pareigūnams medžioklėje dalyvavę varovai parodė rastas kilpas ir vietą, kur jas rado. Kilpų statymu įtariamas asmuo atvykusiems pareigūnams ramiai aiškino, kad neturi nieko bendra su brakonieriavimu, o paprasčiausiai ėjo iš gretimo kaimo namo per miškelį. Tačiau Ukmergės pareigūnams jis jau buvo žinomas dėl prieš keletą metų padaryto pažeidimo, todėl buvo nutarta kruopščiai patikrinti jo veiklą. Eidami pagal jo batų paliktus pėdsakus pareigūnai rado dar dvi kilpas, kurios buvo pastatytos prie nelegaliai įrengtos žvėrių viliojimo vietos. Taip pat aptiko ir smarkiai ištryptą vietą, kurioje mėtėsi daug stirnos kailio plaukų – buvo aišku, kad čia buvo įkliuvusi į kilpą stirna. Supratęs, kad išsisukti nepavyks, brakonierius pats parodė, kur stovi dar viena kilpa ir prisipažino, kad tai jis jas pastatė.

Kartu su pažeidėju nuvykus į jo sodybą ir ją apžiūrėjus, buvo rastas pilnas kibiras šviežios skerdienos. Mėsa buvo labai panaši į stirnieną, nors pažeidėjas atkakliai teigė, kad tai naminės ožkos mėsa, kurią paskerdė prieš porą dienų. Tikrinant šią jo versiją, pareigūnams teko aplankyti ir apklausti pažeidėjo šeimos narius, kaimynus, surasti naminės ožkos kailį ir vidaus organus. Šiuo atveju pažeidėjas nemelavo.

Jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Administracinių nusižengimo kodekso 290 str. 3 ir 5 dalis, paimtos 5 iš plieninio lyno pagamintos kilpos. Už kilpų gaminimą, laikymą bei medžiojimą uždraustais įrankiais ar uždraustu būdu numatyta bauda iki 1700 eurų. Bylą nagrinės teismas.

LR APLINKOS MINISTERIJOS Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą